زیبایی پوست

چگونه چشمانی درشت داشته باشیم؟

همه دختر ها عاشق چشم های درشت و بزرگ هستند و دوست دارند تا چشمان شان درشت تر و سفید تر دیده شوند. تابحال چهره بازیگران ایرانی و خارجی را قبل و بعد از آرایش دیده اید؟


اما چگونه چشمانی درشت داشته باشیم؟
با این تکنیک ها می توانید چشمانی درشت داشته باشید و مانند آرایشگران حرفه ای طوری چشمان خود را آرایش کنید که چشمان تان بزرگتر دیده شوند.


فر کردن مژه ها
اکثر ما دختر ها بطور خدادادی مژه های بلند نداریم و همیشه سعی می کنیم با ریمل های کشیده یا بلند کننده مژه هایمان را بلندتر و کشده تر نشان دهیم. فر کردن مژه ها با استفاده از فرمژه یکی از تکنیک های درشت نشان دادن چشم هاست. درواقع مژه های بلندتر چشم ها را درشت تر نشان می دهند.
مژه ها را بعد از ریمل زدن هم می توان فر کرد. بله درست شنیدید. فر کردن مژه ها بعد از ریمل زدن. کافیه مژه ها را به ریمل آغشته کنید و سپس از فرمژه استفاده کنید و درهمین حین سشوار را بمدت 3 ثانیه روی آن بگیرید تا فر مژه های تان ماندگاری بیشتری داشته باشند. قبل از بکاربردن فرمژه برای بقیه ی مژه هایتان از داغ نبودن قسمت فلزی آن مطمئن شوید چون می تواند باعثه سوختن و ریختن مژه ها شود.


با مژه های پایینی چه کار کنیم؟
بسیاری از آرایشگران از ریمل برای مژه های پلک پایین استفاده نمی کنند. چون معتقدند ریمل زدن به مژه های پلک پایینی مانع از درشت تر دیده شدن چشم ها می شود. این قضیه درمورد بعضی از دختر ها صحت دارد اما در اغلب دختر ها نتیجه عکس داشته و چشم ها را بزرگتر می کند. حتما خودتان در خانه این موضوع را امتحان کنید و درصورتی که چشمان تان درشت تر دیده شدند حتما از ریمل برای مژه های پلک پایینی استفاده کنید.
بهترین روش برای ریمل زدن مژه های پلک پایین چشم عمودی گرفتن برس ریمل و انجام حرکات جلو و عقب برای آغشته کردن ریمل به مژه هاست. می توان از مداد چشم نرم در پلک پایین چشم استفاده کرد. بعد از اینکه خط چشم را کشیدید با انگشت تان آن را پخش کنید تا طبیعی تر بنظر برسد.


از مژه مصنوعی نترسید
خیلی از دختر ها از مژه مصنوعی می ترسند. چون ادعاهای متضاد زیادی درباره استفاده از مژه مصنوعی از دکتر ها و متخصصان آرایش می شنوند. مژه مصنوعی چشمان شما را زیباتر و دلرباتر می کند. اگر طرز استفاده صحیح از مژه مصنوعی را بدانید هیچگونه ترسی از بکاربردن آن نخواهید داشت. در ثانی استفاده زیاد از هر چیزی می تواند مضر باشد پس فقط در میهمانی های مهم از آنها استفاده کنید.
مژه های بلند تر چشم ها را درشت نشان می دهند و از آنجایی که اغلب دختر ها مژه بلندی ندارند چاره ای جز استفاده از مژه مصنوعی برایمان نمی ماند. اغلب بازیگران کره ای که در سریال های کره ای نقش آفرینی می کنند برای داشتن چشمانی درشت تر از مژه مصنوعی و تکنیک های آرایشی که در این مقاله یاد می گیرید استفاده می کنند.
مژه مصنوعی را از فروشگاه های معتبر مانند هایپر مارکت ها و فروشگاه های لوازم آرایشی معتبر که برند های مطح دنیا در زمینه لوازم آرایشی را عرضه می کنند تهیه کنید. اگر طول مژه ها خیلی بلند هستند می توانید با قیچی آنها را کوتاه کنید. بعد از استفاده از مژه مصنوعی ریمل زدن فراموش نشه. در چند روز آینده آموزش مفصلی درمورد نحوه استفاده از مژه مصنوعی در زیبابانو قرار خواهیم داد تا به راحتی بتوانید از آنها استفاده کنید.

برداشتن ابرو
برداشتن ابرو چهره شما را متحول می کند. دختر های زیادی را می شناسم که حتی پس از ازدواج هم با تصور اینکه ابرو هایشان نازک و مرتب هستند آنها را برنداشته و به خیال خود با این ابرو ها خیلی خوشگل بنظر می رسند. شاید هم درمورد شکل ابروی مناسب خود نمی توانند تصمیم بگیرند.
با برداشتن ابرو هایشان زیبایی شان دو چندان شده و می فهمند که از چه نعمتی بی بهره بوده اند. ابرو ها اگر بطور صحیح برداشته شوند تاثیر بسزایی در درشت تر دیده شدن چشم ها خواهند داشت. چون ابرو های کلفت هرچقدر هم که چشمان تان را درشتتر کنید آنها را کوچکتر نشان خواهد داد.


چرا سایه سفید راز آرایشگر هاست؟
راز آرایشگران حرفه ای در استفاده درست از سایه یا مداد سفید نهفته است. اغلب آرایشگران برای درشت تر کردن چشم ها به محل تلاقی پلک بالایی و پایینی یا همان کنار مجرای اشک سایه یا مداد سفید می رنند تا چشم ها درشت تر بنظر برسند. البته اگر سایه سفید خیلی تابلو بود می توانید از سایه یا مداد چشم کرمی یا رنگ پوست استفاده کنید. این تکنیک که با زیرکی خاصی توسط آرایشگران بکاربرده می شود اغلب بدلیل بحرف گرفتن تان هنگام آرایش متوجه انجام آن نمی شوید چون منبع درآمدشان قطع می شود.
اگر با دقت به عکس های بازیگران و خوانندگان نگاه کنید متوجه وجود سایه سفید در چشمان آنها خواهید شد. خیلی از بازیگر ها بدلیل استفاده از لوازم آرایشی مختلف در آرایش چشمان شان رفته رفته چشم های شان کوچکتر می شود. توصیه می کنم در آرایش افراط نکنید. زیبایی شما در حالت طبیعی تان نهفته است و اغلب مردان دنبال دخترانی بی آرایش و پاک دامن هستند. نه دختر های بزک کرده که فقط بازیچه چند روزه شان هستند.
امتداد سایه سفید یا رنگ پوست و پخش کردن آن با انگشت در پلک پایینی در درشت تر شدن چشمان بعضی دختر ها تاثیر دارد اما در برخی اثر عکس از خود نشان می دهد. می توانید این کار را در خانه امتحان کنید تا از تاثیر آن روی چشمان خود مطمئن شوید.


خلاصه
•    فر کردن مژه ها با فرمژه آنها را بلندتر و کشیده تر کرده و چشم ها درشت تر دیده می شوند.
•    تاثیر ریمل روی مژه های پلک پایینی را امتحان کنید. در بعضی از دختر ها این تکنیک چشم ها را درشت تر و در برخی دیگر چشم ها را کوچک تر نشان می دهد.
•    اگر مژه های کوتاهی دارید از مژه های مصنوعی برای بلندتر دیده شدن مژه هایتان استفاده کنید. اگر بلندی مژه های مصنوعی بیش از حد تابلو بود با قیچی بشکل مورب آنها را کوتاه کنید
•    انتخاب شکل مناسب ابرو ها و مرتب بودن آنها نقش بسزایی در درشت تر دیده شدن چشم ها دارند. ابرو های کلفت و بدترکیب چشم ها را کوچک و باریک تر نشان میدهند.
•    استفاده از سایه سفید در منتهی الیه داخلی چشم یا همان کنار مجاری اشک و خط چشم سفید در پلک پایینی فراموش نشود.

 

این مطلب در تاریخ یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .